It may be the biggest Thursday night in the history of televised college football with 2 Top 10 matchups on ESPN and Fox Sports 1. Those games and the entirety of the Week 11 schedule are after the jump…
Thursday, November 7
7:30 PM– Oklahoma at Baylor (Fox Sports 1) Justin Kutcher, Joel Klatt, Kristina Pink
(Sports USA) Eli Gold, Charles Arbuckle, Nathan Wood
7:30 PM– Troy at Louisiana-Lafayette (ESPNU) Mark Neely, Jay Walker
9 PM– Oregon at Stanford (ESPN) Rece Davis, Jesse Palmer, David Pollack, Samantha Ponder
Friday, November 8
8:30 PM– Louisville at Connecticut (ESPN2) Carter Blackburn, Danny Kanell, Allison Williams
9 PM– Air Force at New Mexico (ESPNU) Adam Amin, Rene Ingoglia
Saturday, November 9
Noon– Florida State at Wake Forest (ABC, ESPN3) Mike Patrick, Ed Cunningham, Jeannine Edwards
Noon– Kansas State at Texas Tech (ABC, ESPN3) Dave Flemming, David Diaz-Infante, Lewis Johnson
Noon– Auburn at Tennessee (ESPN) Dave Pasch, Brian Griese, Tom Luginbill
Noon– Penn State at Minnesota (ESPN2) Beth Mowins, Joey Galloway, Paul Carcaterra
Noon– Missouri at Kentucky (ESPNU) Clay Matvick, Matt Stinchcomb, Dawn Davenport
Noon– TCU at Iowa State (FSN) Mike Morgan, Brian Baldinger, JC Pearson
Noon– Western Kentucky at Army (CBS Sports) Ben Holden, Tom Bradley, John Feinstein
Noon– Iowa at Purdue (BTN) Kevin Kugler, Glen Mason, J Leman
Noon– Vanderbilt at Florida (SEC Regional, ESPN3) Bob Rathbun, Tim Couch, Elizabth Moreau
Noon– Arkansas at Ole Miss (SEC TV, ESPN3) Dave Neal, Andre Ware, Cara Capuano
Noon– SMU at Cincinnati (AAC TV, ESPN3) Eamon McAnaney, Anthony Becht, Brooke Weisbrod
Noon– UAB at Marshall (CSS) Matt Stewart, Chuck Oliver, Hannah Chalker
Noon– Wesley at Charlotte (WCCB) Ryan Rose, Kenny Moore, Brandon Davidow
12:30 PM– Virginia at North Carolina (ACC Network, ESPN3) Tim Brant, Dave Archer, Rachel Baribeau
12:30 PM– Appalachian State at Georgia (WSB, ESPN3) Bob Jones, DJ Jones, Zach Klein
12:30 PM– James Madison at New Hampshire (NBCSN) Todd Harris, Anthony Herron
2 PM– Tulane at UTSA (WOAI) Jay Howard, Don Harris, Jim Goodman
2 PM– Northern Colorado at North Dakota (Midco Sports Net 3, Watch Big Sky) Dan Hammer, Ryan Kasowski, Greg Stemen
2 PM– Montana at South Dakota (Max Media, Midco Sports Net, Altitude) Chris Byers, Grady Bennett, TBA
3 PM– USC at California (FOX) Dick Stockton, Charles Davis, Kristina Pink
3 PM– William & Mary at Delaware (NBC Regional, CAA.TV) Scott Graham, Brad Jackson
3 PM– Montana State at Eastern Washington (ROOT Northwest/ Rocky Mountain, Audience, Dish Blockbuster) Tom Glasgow, Jason Stiles, Brad Adam
3:30 PM– Nebraska at Michigan (ABC) Sean McDonough, Chris Spielman, Shannon Spake
3:30 PM– Mississippi State at Texas A&M (CBS, cbssports.com) Tim Brando, Aaron Taylor, Kristina Akra (ESPN Radio) Marc Kestecher, David Norrie, Joe Schad
3:30 PM– BYU at Wisconsin (ESPN) Bob Wischusen, Rod Gilmore, Quint Kessenich
3:30 PM– Hawaii at Navy (CBS Sports) Brad Johansen, Randy Cross, Sheehan Stanwick Burch
3:30 PM– Illinois at Indiana (BTN) Paul Burmeister, Chuck Long, Eric Crouch
3:30 PM– Syracuse at Maryland (ACC Regional, ESPN3) Wes Dunham, Brian Stann, Jenn Hildreth
3:30 PM– UTEP at North Texas (CSS, Time Warner Texas) Dave Raymond, ND Kalu, Leila Rahimi
3:30 PM– Boston College at New Mexico State (Aggie Vision, FCS Central, ESPN3) Jeff Matthews, Danny Knee
3:30 PM– Presbyterian at Liberty (Flames Sports Network, ESPN3, Big South Network) Mike Tilley, Ray Jones
3:30 PM– Illinois State at North Dakota State (NBC North Dakota, FS North+, FCS Pacific) Brian Shawn, Lee Timmerman, Kevin Fenney, Jamal Spencer
3:30 PM– Colgate at Lafayette (Lafayette Sports Network) Gary Laubach, Mike Joseph, John Leone
3:45 PM– Tulsa at East Carolina (FSN) Adam Alexander, Chris Simms
4 PM– Kansas at Oklahoma State (Fox Sports 1) Justin Kutcher, James Bates, Brady Poppinga
4 PM– NC State at Duke (ESPNU) Anish Shroff, Kelly Stouffer
4 PM– Florida International at Middle Tennessee (FCS Atlantic) Brendan Burke, Ben Leber, Leslie McCaslin
4 PM– Arizona State at Utah (Pac-12) Ted Robinson, Glen Parker, Drea Avent
4 PM– Cornell at Dartmouth (NBCSN) Randy Moss, Ross Tucker
4 PM– Lamar at Northwestern State (SLC TV, ESPN3, SLC Digital) Randy McIlvoy, Shea Walker, Angela Hamann
4 PM– Eastern Kentucky at Jacksonville State (WJXS, OVC Digital) Ryan Brown, Butch Barker
5 PM– Youngstown State at Northern Iowa (Panther Sports Net, ESPN3) Jeff Mickey, Rick Coleman, Eric Braley
7 PM– Texas at West Virginia (FOX) Craig Bolerjack, Joey Harrington, Ryan Nece
7 PM– Virginia Tech at Miami [FL] (ESPN) Brad Nessler, Todd Blackledge, Holly Rowe
(Touchdown Radio) Frank Fangie, Gino Torretta
7 PM– Houston at Central Florida (ESPN2) Marc Jones, Brock Huard, Jessica Mendoza
7 PM– Southern Miss at Louisiana Tech (CBS Sports) Dave Ryan, Marc Tauscher, Evan Washburn
8 PM– Notre Dame at Pittsburgh (ABC) Brent Musburger, Kirk Herbstreit, Heather Cox
8 PM– LSU at Alabama (CBS, cbssports.com) Verne Lundquist, Gary Danielson, Tracy Wolfson (CST*) Lyn Rollins, Greg Bowser, Ronnie Rantz
8 PM– Utah State at UNLV (ESPNU) Joe Davis, Dan Hawkins
8 PM– Colorado at Washington (Pac-12) Kevin Calabro, Yogi Roth, Jill Savage
10 PM– UCLA at Arizona (ESPN) Joe Tessitore, Matt Millen, Maria Taylor
(Sports USA) John Ahlers, Gary Barnett
10:15 PM– Fresno State at Wyoming (ESPN2) Tom Hart, John Cognemi
10:30 PM– San Diego State at San Jose State (CBS Sports) Andrew Catalon, Adam Archuleta, Lauren Gardner
Streaming:
Saturday, November 9
Noon– Duquesne at Sacred Heart (ESPN3) Dave Popkin, Jeff Feagles
Noon– St. Francis [PA] at Bryant (NEC Front Row) Tristan Hobbes, Tim Lynch
Noon– Robert Morris at Central Connecticut State (NEC Front Row) Bruce Biel, Marc Robbins
1 PM– Western Michigan at Eastern Michigan (ESPN3) Dan Gutowsky, Rocky Boiman
1 PM– Gardner-Webb at VMI (ESPN3) Evan Lepler, Stan Lewter
1 PM– Eastern Illinois at Murray State (OVC Digital) Neal Bradley, Paul Bubb
1 PM– Valparasio at Butler (Butler TV) Mark Minner, Matt Schumacker
1 PM– San Diego at Morehead State (OVC Digital) Chuck Mraz, Jason Blanton, Mike Williams
2 PM– Texas Southern at Mississippi Valley State (GWood Live) Lee Hall, Link Edgett, Malcolm Miller
2 PM– Wofford at Chattanooga (ESPN3) Darren Goldwater, Paul Maguire
2 PM– Tennessee Tech at Southeast Missouri (OVC Digital) Eric Sean, Rick Wieser, Todd Bonacki
3 PM– Abilene Christian at Incarnate Word (UIW TV) Mike Lugo, Hank McDonnell
3 PM– Austin Peay at Tennessee State (OVC Digital) Bill Buntin, Albert Dawson
3 PM– Texas A&M-Commerce at Houston Baptist (Legacy Sports Network) Lonnie King, Jeff Power
3:30 PM– Nevada at Colorado State (MW Network) Rich Cellini, Ted Sundquist
4 PM– McNeese State at Stephen F. Austin (Lumberjack TV) Rob Meyers
4:30 PM– UT-Martin at Memphis (ESPN3) Shawn Kenney, Al Groh
5 PM– Portland State at Idaho State (Watch Big Sky) Jerry Miller, Tim Lewis
7 PM– Arkansas State at Louisiana-Monroe (ESPN3) Brock Bowling, Brian Kinchen 8 PM– Southeastern Louisiana at Central Arkansas (ESPN3) Lincoln Rose, Nate Griffin
8 PM– Southern Utah at Weber State (Watch Big Sky) Carl Arky, Ty Sparrow
9 PM– Sacramento State at Cal Poly (Watch Big Sky) Tom Barket, Kyle Shotwell *- Tape Delayed Broadcast